בר \ בת מצווה ושמחות אחרות

פעילויות בר \בת מצווה
בצד אירוע הבר\בת מצווה באמתחתנו מגוון פעילויות עשיר:

אירוח עברי קדום
הגעה לארץ בראשית ל"חוויה קדומה".
קבלת פנים ע"י דמשק אליעזר עבד אברהם, לבישת תלבושות עבריות, וירידה להכנסת אורחים באוהלו של אברהם אבינו, הכוללת הצגה של הסיפור התנכ"י -המאבק בין רועי אברהם ורועי לוט, הסיפור שהתחולל ממש אצלנו!!!
ולסיום כיבוד קל הכולל: שתייה קרה/חמה ופירות יבשים.

גמלים
נצא לטיול על גבי גמלים, כשעה מארץ בראשית לאורך המצוק של נחל פרת כאשר הנוף של הנחל פרוש לרגלי המטיילים. (לפי 4-5 משתתפים לגמל, 2 רוכבים ו2 מגמלים ומתחלפים באמצע).

"שניים הולכים במדבר"
נלך אל המעיין ששמו "עין מבוע", ניתן ללכת רגלית אל המעיין כחצי שעה הליכה קלה. בדרכנו למעיין נעסוק בבריתא (מקור חיצוני למשניות) העוסקת בשניים שהולכים במדבר ובידם כמות לא מספקת של מים להחיות את שניהם, מה יחליטו השניים? האם אחד ימות או יסכנו את שניהם? דילמה זו לחבר'ה שנמצאים בגיל של לקיחת אחריות,וכניסה לעולם המבוגרים. "מטבלת" את חגיגת הבר/בת מצווה בתוכן. בסוף המסלול במדבר מגיעים לנווה מדבר מהמם המחייה את המדבר ונותן משמעות כפולה לחשיבות המים והאחריות בין בני האדם במדבר.

סדנת תיפוף
באווירה כייפית ושמחה ניצור מעגל בו יחולקו תופים לכל המשתתפים יחד נלמד מקצבי תיפוף שונים ומשחקי קצב בשילוב נגינה חופשית.

כתיבה בקולמוס
נלמד את הכתב העיברי הקדום לתולדותיו לאחר מכן נכתוב אגרת ברכה לבר המצווה בעזרת קולמוס וכסת דיו, בר המצווה יקבל לידיו את האיגרת. ניתן לשלב את החוויה הזאת בביקור במערות קומראן שם נמצאו המגילות מתקופת בית שני.

רפאות כדים
אנו נכתוב על גבי כד ברכה שאתם תבחרו,נשבר את הכד וכל אחד מהאורחים ינסה להרכיבו מחדש,יפענח את הכתוב. ויקבל מזכרת מבר\ בת המצווה.

רעיית צאן
בפעילות זו ננסה ללמוד את מקצוע אבותינו רועי הצאן, מלאכה הזו הקלה אם קשה? איך מצליחים להוביל את הצאן ממקום למקום? ולבסוף גם מנסים להעביר כבשים ממקום למקום.

עין מבוע - המעין המשוגע
הליכה רגלית כחצי שעה לעין מבוע, הסבר על המעיין הפועם בפרט ונחל פרת בכלל, ישנה אפשרות להשתכשכות במים.

עינות צוקים
סיור בשמורה החבויה שרק עכשיו נפתחה לסיורים מודרכים, הליכה לאורך נחל מים חיים וצמחיה עבותה, ולבסוף אף נשתכשך במים. משך הסיור כשעתיים.