מצאנו את הצימר המושלם לחגוג בו את פסח

כתבה ששודרה במסגרת התוכנית "הבילויים" - מאקו TV

כולנו יודעים מה זה אירוח בדואי, אבל הגיע הזמן לחשוף מה הוא אירוח עברי. כתבת "הבילויים", לירון שמם, הדרימה עד ל"ארץ בראשית" במטרה לגלות איך היו נופשים בתקופה המקראית. אחרי שעשתה טיול גמלים, טעמה פירות מקומיים וראתה זריחה מדברית, היא באמת לא מבינה על מה בני ישראל התלוננו ארבעים שנהאי שם, בין ירושלים לים המלח, במקום קסום הסמוך לישוב אלון, נמצאת "ארץ בראשית" - חוה מקראית המשחזרת את סיפורי המקרא, ומגישה אותם כאטרקציה מקראית אחת גדולה, הכוללת בין היתר: הכנסת אורחים באוהל אברהם, טיולי גמלים, סדנאות יצירה וכמובן נוף עוצר נשימה. לירון שמם התארחה במקום וחזרה אליכם עם דיווחים מהשטח, וכמובן, כרגיל, עם מדדים.

אחרי שזכתה לסיבוב על גבו של בני, הגמל הכי טוב בשבט, לירון הגיעה לאוהל אברהם שם חיכתה לה צלחת פירות יבשים שכללה תמרים, צימוקים ומשמשים שגדלו ויובשו ממש שם, בארץ בראשית.

מדד האירוח העברי: 5

"הכל פה אטרקציה, החל מהאירוח, דרך הביגוד ועד הרכיבה על גמלים הכל אטרקציה. אם היה ציון גבוהה מזה הייתי נותנת יותר". מי שלא מעוניין להעביר את הלילה במאהל, מוזמן להתארח בצימר ייחודי שנחנך לאחרונה במקום (בעלות של 500 שקלים ללילה). לירון שמם מסכמת את מתקני הצימר כ"תנאים בסיסיים", אך מציינת "זה נחמד שאווירת המקום נכנסת איתך גם למיטה, אפילו המצעים מכוסים בציורי גמלים"


מדד הנוף 5

"הנוף עוצר נשימה, הבנתי שהזריחה היא הדבר האמיתי".

מדד המיטה: 3

"היא אמנם נוחה, אבל היא אפילו לא קווין סייז. אני מרגישה שקיבלתי מיטה וחצי".

מדד המקלחת: 3

"אין אמבטיה, רק מקלחון. זה נחמד אבל היה אפשר קצת יותר"